K-P Cup norm.matkat+NYL+MYL

L Ä H T Ö L I S T A

© Helaalan Tulos

Kilpailun sarjat: N10; M10; N12; M12; N13; M13; N14; M14; N15; M15; NYL; M16; MYL

Nro

Lähtöaika

Nimi

Seura

K-P Cup

FIS

N10

Naiset 10 vuotta 2 km V

2

11:01:00

Elisa Koskela

Haapaveden Urheilijat

 

3

11:01:30

Sanni Marjamaa

Reisjärven Pilke

 

4

11:02:00

Aada Pesola

Kaustisen Pohjan-Veikot

 

5

11:02:30

Mette Haikara

Reisjärven Pilke

 

6

11:03:00

Mona Haikara

Reisjärven Pilke

50

 

7

11:03:30

Elsa Kyösti

Himangan Urheilijat

60

 

8

11:04:00

Eeda Pietilä

Kokkolan Veikot

80

 

9

11:04:30

Iida Harmaala

Haapajärven Kiilat

90

 

10

11:05:00

Elsa Paavola

Kaustisen Pohjan-Veikot

140

 

11

11:05:30

Iida Koski-Vähälä

Ylivieskan Kuula

200

 

Sarjaluettelo

M10

Miehet 10 vuotta 2 km V

14

11:07:00

Lenni Riutta

Härmänseudun Hiihtäjät

 

15

11:07:30

Topias Rönkkö

Ski Jyväskylä

 

16

11:08:00

Emil Kähtävä

Kalajoen Junkkarit

 

17

11:08:30

Asla Anttila

Haapaveden Urheilijat

 

18

11:09:00

Amiel Lidsle

Kokkolan Veikot

80

 

19

11:09:30

Iivari Murto

Haapajärven Kiilat

90

 

20

11:10:00

Luukas Tiitto

Haapajärven Kiilat

120

 

21

11:10:30

Atte Kähtävä

Kalajoen Junkkarit

200

 

Sarjaluettelo

N12

Naiset 12 vuotta 3 km V

24

11:12:00

Kiira Perkkiö

Haapajärven Kiilat

 

25

11:12:30

Ninni Nybacka

Haapajärven Kiilat

 

26

11:13:00

Sofi Rinta

Laitasaaren Veto

 

27

11:13:30

Kaisla Vuollet

Sotkamon Jymy

 

28

11:14:00

Pihla Anttila

Haapaveden Urheilijat

 

29

11:14:30

Aada Junnikkala

Kalajoen Junkkarit

 

30

11:15:00

Aada Lakanen

Kokkolan Veikot

24

 

31

11:15:30

Ella Pesola

Kaustisen Pohjan-Veikot

45

 

32

11:16:00

Neea Murto

Haapajärven Kiilat

66

 

33

11:16:30

Sandra Tiitto

Haapajärven Kiilat

68

 

34

11:17:00

Ansa Kanala

Halsuan Toivo

68

 

35

11:17:30

Essi Kola

Kaustisen Pohjan-Veikot

71

 

36

11:18:00

Mona Vertanen

Kokkolan Veikot

89

 

37

11:18:30

Ronja Aarnio

Himangan Urheilijat

100

 

38

11:19:00

Alina Lidsle

Kokkolan Veikot

160

 

39

11:19:30

Siru Koskela

Halsuan Toivo

200

 

Sarjaluettelo

M12

Miehet 12 vuotta 3 km V

41

11:20:30

Akseli Ylikauma

Haapaveden Urheilijat

 

42

11:21:00

Evald Peltola

Visa Ski Team Kemi

 

43

11:21:30

Hannes Leinonen

Utajärven Urheilijat

 

44

11:22:00

Jonne Vähäsöyrinki

Nivalan Urheilijat

 

45

11:22:30

Aatu Nybacka

Haapajärven Kiilat

 

46

11:23:00

Lauri Vuotila

Himangan Urheilijat

40

 

47

11:23:30

Oliver Rahja

Kalajoen Junkkarit

50

 

48

11:24:00

Eino Kyösti

Himangan Urheilijat

90

 

49

11:24:30

Eemeli Aarnio

Himangan Urheilijat

105

 

50

11:25:00

Eino Kinnunen

Kokkolan Veikot

116

 

51

11:25:30

Atte Rautakoski

Kalajoen Junkkarit

125

 

52

11:26:00

Pessi Heiskanen

Nivalan Urheilijat

200

 

Sarjaluettelo

N13

Naiset 13 vuotta 3 km V

54

11:27:00

Reeta Taskila

Haapaveden Urheilijat

 

55

11:27:30

Helmi Leinonen

Utajärven Urheilijat

 

56

11:28:00

Siiri Paloranta

Reisjärven Pilke

32

 

57

11:28:30

Iida Paavola

Kaustisen Pohjan-Veikot

76

 

58

11:29:00

Venla Nisula

Reisjärven Pilke

81

 

59

11:29:30

Lyyli Niinikoski

Kokkolan Veikot

90

 

60

11:30:00

Mette Kanala

Halsuan Toivo

95

 

61

11:30:30

Liina-Maija Hietala

Kaustisen Pohjan-Veikot

120

 

62

11:31:00

Scarlett Saarinen

Pyhäjärven Pohti

160

 

63

11:31:30

Emma Parkkila

Reisjärven Pilke

200

 

Sarjaluettelo

M13

Miehet 13 vuotta 3 km V

66

11:33:00

Leo Rautio

Reisjärven Pilke

 

67

11:33:30

Arvi Riutta

Härmänseudun Hiihtäjät

 

68

11:34:00

Jaakko Vuotila

Himangan Urheilijat

50

 

69

11:34:30

Paavo Kokkoniemi

Haapajärven Kiilat

60

 

70

11:35:00

Ukko Järviluoma

Nivalan Urheilijat

180

 

71

11:35:30

Oliver Lastikka

Kannuksen Ura

180

 

Sarjaluettelo

N14

Naiset 14 vuotta 3 km V

74

11:37:00

Veera Leskelä

Haapajärven Kiilat

 

76

11:38:00

Lotta Vähäsöyrinki

Nivalan Urheilijat

 

77

11:38:30

Mette Kleemola

Kokkolan Veikot

85

 

78

11:39:00

Tessa Herronen

Kokkolan Veikot

140

 

79

11:39:30

Alma Syrjä

Kinnulan Kinuski Team

140

 

80

11:40:00

Laura Aho

Reisjärven Pilke

200

 

Sarjaluettelo

M14

Miehet 14 vuotta 5 km V

83

11:41:30

Aleksi Jalasaho

Äänekosken Huima

 

84

11:42:00

Atte Huhtanen

Ylivieskan Kuula

120

 

85

11:42:30

Eetu Ahola

Haapajärven Kiilat

180

 

86

11:43:00

Onni Heiskanen

Nivalan Urheilijat

180

 

Sarjaluettelo

N15

Naiset 15 vuotta 5 km V

89

11:44:30

Iiris Savelainen

Haapajärven Kiilat

 

90

11:45:00

Aliisa Kärkkäinen

Limingan Niittomiehet

 

91

11:45:30

Sanni Tyyskä

Haapaveden Urheilijat

 

92

11:46:00

Alma Junnikkala

Kalajoen Junkkarit

100

 

Sarjaluettelo

M15

Miehet 15 vuotta 5 km V

95

11:47:30

Kasper Kuorinki

Äänekosken Huima

 

96

11:48:00

Jani Tytärniemi

Haapajärven Kiilat

40

 

97

11:48:30

Ilmari Kokkoniemi

Haapajärven Kiilat

80

 

98

11:49:00

Aatu Paaso

Sievin Sisu

100

 

99

11:49:30

Elmeri Hietala

Kaustisen Pohjan-Veikot

180

 

Sarjaluettelo

NYL

Naiset 5 km V

103

11:51:30

Minna Pietilä

Kälviän Tarmo

 

104

11:52:00

Johanna Kiljunen

Puumalan Hiihtäjät

 

105

11:52:30

Marika Suni-Kähtävä

Kalajoen Junkkarit

 

106

11:53:00

Elisa Parkkinen

Pyhäjärven Pohti

 

107

11:53:30

Ruut Asiala

Toholammin Urheilijat

 

108

11:54:00

Johanna Ala-Pöntiö

Himangan Urheilijat

 

109

11:54:30

Aada Peltola

Visa Ski Team Kemi

357.40 D

110

11:55:00

Jenni Kukkola

Ylivieskan Kuula

349.49 D

111

11:55:30

Miina Koivisto

Kalajoen Junkkarit

322.86 D

112

11:56:00

Katriina Vuollet

Kalajoen Junkkarit

286.60 D

113

11:56:30

Anni Niku

Haapaveden Urheilijat

251.14 D

114

11:57:00

Enni-Sofia Saari

Ylivieskan Kuula

183.60 D

115

11:57:30

Sanni Vuollet

Kalajoen Junkkarit

163.13 D

116

11:58:00

Iida Haukilahti

Kalajoen Junkkarit

160.22 D

117

11:58:30

Assi Hakala

Himangan Urheilijat

159.85 D

118

11:59:00

Hannah Smart

Iisalmen Visa

151.77 D

119

11:59:30

Eerika Konu

Kokkolan Veikot

145.26 D

120

12:00:00

Iiris Helander

Ski Jyväskylä

134.35 D

121

12:00:30

Miia Säilynoja

Team Skiers

117.47 D

122

12:01:00

Iida Vuollet

Kalajoen Junkkarit

113.46 D

123

12:01:30

Tiia Olkkonen

Haapajärven Kiilat

77.83 S

124

12:02:00

Anni Alakoski

Kainuun Hiihtoseura

57.11 D

Sarjaluettelo

M16

Miehet 16 vuotta ( 5km+3km ) 8 km V

127

12:03:30

Tuukka Törnvall

Kalajoen Junkkarit

100

 

128

12:04:00

Oscar Rahja

Kalajoen Junkkarit

100

 

129

12:04:30

Tatu Syrjä

Kinnulan Kinuski Team

160

 

Sarjaluettelo

MYL

Miehet ( 5km + 5km ) 10 km V

133

12:06:30

Kaapo Paaso

Sievin Sisu

 

134

12:07:00

Ismo Parkkonen

Vetelin Urheilijat

 

135

12:07:30

Valtteri Leskelä

Haapajärven Kiilat

 

136

12:08:00

Jouni Komu

Haapajärven Kiilat

 

137

12:08:30

Aapo Kurttila

Utajärven Urheilijat

 

138

12:09:00

Hannu Paaso

Sievin Sisu

 

139

12:09:30

Veikka Heinonen

Kokkolan Veikot

 

140

12:10:00

Jarmo Kuorinki

Äänekosken Huima

 

141

12:10:30

Roni Etelämäki

Toholammin Urheilijat

 

142

12:11:00

Jimi Leppälä

Ylivieskan Kuula

346.22 D

143

12:11:30

Jussi-Matti Rahja

Kalajoen Junkkarit

299.55 D

144

12:12:00

Antti Harjuhaahto

Team Skiers

223.27 D

145

12:12:30

Otto Hirvilampi

Ähtärin Urheilijat

144.38 D

Sarjaluettelo